צור קשר עוד היום

ותהנה מחנות וירטואלית בסטנדרטים הגבוהים ביותר

שם
טלפון

בלוג

בלוג

מבחר כתבות מרתקות בנושאים קרובים אליך

הגורמים המשפיעים כשמחשבים עלות הקמת חנות וירטואלית

במציאות שבה היקפי הרכישות ברשת נוסקים מעלה מעלה בקצב מסחרר, אך טבעי הוא שהשאלה האם כדאי לפצוח בתהליך של בניית חנות וירטואלית באינטרנט תפנה מקום לשאלה הרלוונטית באמת – מהי עלות הקמת חנות וירטואלית.

תשובה חד משמעית לשאלה החשובה, באופן טבעי, אין, שהרי לכל חנות אינטרנטית מאפיינים ייחודיים משלה ובהתאם עלות אחרת. בנוסף, כשמתלבטים בין מספר אפשרויות של חנויות וירטואליות מומלץ לא להתמקד דווקא במחיר של כל הצעה אלא ביחס העלות-תועלת, כלומר כמה צריך לשלם ומהי התמורה – בהקשר זה כדאי לזכור שכפי שישנם הבדלים בין חנות “פיזית” מושקעת לבין חנות פיזית סתמית מבחינת הפדיון ומבחינת שורת הרווח, כך המצב גם לגבי חנויות אונליין, ולפעמים עלות מעט גבוהה יותר בעת הקמת החנות מובילה לשורת רווח משמחת הרבה יותר לטווח הארוך.

כיצד נקבעת עלות הקמת חנות וירטואלית?

עלות הקמת חנות וירטואלית מושפעת ממספר מאפיינים לגבי החנות שתקימו.

ראשית עליכם לבחור בין שכירת חנות לבין רכישת חנות – כלומר האם החנות שמוקמת תהיה בבעלותכם המלאה או שמא היא תישאר ברשות חברת בניית האתרים שתשכיר לכם אותה. באופן טבעי במסלול הראשון המחיר גבוה יותר (אם כי העלות השוטפת נמוכה יותר).

בנוסף ישנה חשיבות לעיצוב – חנות המבוססת על תבניות קיימות תהיה זולה יותר מחנות מותאמת אישית לצרכים ולהעדפות שלכם.

המרכיב השלישי, והמשמעותי לא פחות, הוא התוספות שאותן תרצו לצרף למבנה הבסיסי שכולל את מרכיבי החובה בכל חנות (מערכת ניהול מוצרים המאפשרת הוספת/הורדת פריטים ועדכון מחירים, סל קניות, קופה, סליקה מאובטחת, מנוע חיפוש וכו’)

בנוסף לכל אלה ישנו פרמטר נוסף המשפיע על המחיר שתשלמו והוא כמובן יכולת המיקוח שלכם. מאחר שישנן חברות רבות המתמחות בתחום של בניית אתרי מסחר אלקטרוני כדאי לבצע סקר שוק מקיף, לבדוק מספר אפשרויות ולאחר שסיננתן את אלה שאינן מתאימות לכם מבחינת התמורה שתקבלו, להתמקח כדי להגיע למחיר המשתלם ביותר.

התוספות האפשריות לחנויות וירטואליות

פתיחת חנות באינטרנט מחייבת בחינה מעמיקה של הצרכים האמיתיים של העסק, וכנגזרת מכך של החנות עצמה – כך שתוכלו לבחור רק את התוספות הבאמת נחוצות לחנות ולהימנע מעלויות הקמה גבוהות יתר על המידה.

התוספים האפשריים הנפוצים ביותר הם:

* תאימות לסלולר – תוסף שהופך לפריט חובה ככל שהיקף הקניות באינטרנט דרך הסמארטפונים הולך ועולה.

* ניהול קופונים – לקוחות אוהבים קופונים ומבצעים, כך שמערכת שכזו מאפשרת גם משיכת לקוחות חדשים וגם מגבירה את הסיכוי כי לקוחות קיימים יבצעו רכישות נוספות.

* מועדון לקוחות – עוד דרך לשמר לקוחות קיימים כמו גם למשוך חדשים, ובפרט לחזק את הקשר בין הלקוחות לבין העסק באופן שוטף (באמצעות מבצעים לחברי המועדון, הצעות ספציפיות בימי הולדת, ניוזלטרים וכו’).

* ניהול מלאי – מודול חשוב לעסקים גדולים ולחנויות שבהן נמכרים פריטים רבים, שכן אחרת בעלי העסק יידרשו להשקיע זמן רב ויקר במעקב אחר המלאי של כל פריט ופריט.

* ביקורות גולשים – מתן האפשרות לגולשים להשאיר בחנות תגובות, ביקורות ודירוגים תורם רבות לאמינותה של החנות בעיני הלקוחות הבאים.

* התממשקות לאתרי השוואת מחירים דוגמת “זאפ” ו"כמה" – תוסף שמגדיל את נפח התנועה לחנות. בעיקר מומלץ להוסיף אותו כשאחד היתרונות הבולטים של החנות הווירטואלית הוא המחירים האטרקטיביים של המוצרים שבה, וכשמדובר באופן כללי בחנות המוכרת פריטים שאנשים מחפשים באתרי השוואות מחירים.

* סרטוני וידיאו – אופציה נוספת שמייקרת עלות הקמת חנות וירטואלית אבל עשויה להתגלות כמשתלמת במיוחד היא הטמעת סרטי וידיאו בחנות – כך שיציגו את המוצרים באופן מפורט, בהיר ומן הסתם גם מחמיא. תוסף זה מתאים לחנויות המציעות פריטים יקרים יחסית או כאלה שהפן הוויזואלי שלהם משמעותי.