חנות אלקטרונית לנדלן

במחשבה ראשונה הרעיון של חנות אלקטרונית בה יימכרו בניינים או דירות נשמע מופרך לחלוטין, אולם כשחושבים על כך לעומק בהחלט ייתכן כי זהו העתיד, ותוך שנים לא רבות מי שירצה לרכוש דירה של סובחי טנוס יוכל לעשות זאת גם באינטרנט, וכך למשל למי ששוקל לפתח קריירה כאיש מכירות בתחום הנדל"ן בהחלט כדאי לחשוב טוב טוב האם הדבר אכן כדאי או שמא מוטב להתמחות דווקא בשיווק באינטרנט.

אם יש חנות וירטואלית לבגדים למה לא חנות כזו גם לנדלן?

ישנם לא מעט תחומים שבהם רבים מאיתנו מבצעים שלל רכישות באינטרנט באופן שוטף – כשעד לא מזמן הם נתפשו כלא מתאימים למסחר אלקטרוני.

דוגמה אחת היא הלבשה – אם לפני שלוש או ארבע שנים הייתם מספרים למישהו שאתם שוקלים לרכוש חולצה בחנות אלקטרונית, מן הסתם הוא היה ממליץ לכם בחום לרדת מהרעיון, שכן “איך אפשר לדעת שהחולצה באמת מתאימה לך?” ו"איך אפשר להיות בטוחים שהחולצה באמת תגיע?" והיו עוד נימוקים כבדי משקל נגד רכישת פריטי לבוש ברשת, ורבים אכן השתכנעו ונמנעו מלקנות חולצות, מכנסיים, נעליים ושאר בגדים בחנויות אינטרנטיות. כיום, לעומת זאת, הדבר הפך לסטנדרט, בעיקר בזכות המבחר הרחב עד מאוד והמחירים המשתלמים במיוחד שמציעות חנויות בגדים וירטואליות – על פי הערכות שונות בשנת 2014 היקף מכירות הבגדים באינטרנט (בכל העולם) חצה את הרף של 48 מיליארד דולר, נתון מרשים לכל הדעות. בבריטניה ובגרמניה, למשל, מחצית הגולשים דיווחו כי קנו לפחות פעם אחת קניית בגדים באינטרנט, נתון שממנו בהחלט ניתן להסיק שבעתיד הלא מאוד רחוק גם סובחי טנוס ימכור נדלן בחנות אלקטרונית.

דוגמה נוספת היא שוק המזון, שגם הוא עבר מהפכה של ממש בשנתיים-שלוש האחרונות, ואם בעבר נרתענו מקניית מזון בחנויות וירטואליות, הרי שכיום לכל הרשתות הגדולות נוכחות אינטרנטית בולטת והיקף הקניות של כולנו הולך ותופח. נתון אחד לדוגמה הוא ההפרש בין סך קניות המזון לקראת פסח ב-2015 לבין סך הקניות לקראת חג זה שנה קודם לכן, שנאמד בכ-60% (!) ולמעשה כבר בשנת 2013 אחד מכל 5 ישראלים ביצע לפחות רכישה אחת של מזון באינטרנט.

בנייה איכותית, רמת גימור מוקפדת                                      

המאפיין העיקרי של המבנים אותם מקים סובחי טנוס, המייסד של STR נדלן ומי שעומד בראשה, הוא רמת גימור מוקפדת ואפס ריג’קטים, ולא בכדי הוא ידוע בענף הבנייה כמי שמילה שלו זו מילה וכמי שאפשר לסמוך עליו גם בעיניים עצומות, או במילים אחרות, אם תרצו, מי שאפשר לקנות ממנו דירה גם באינטרנט בכלל בלי לראות אותה.

לצד הבנייה האיכותית ורמת הגימור המוקפדת, תוצר כאמור של האישיות של סובחי טנוס שמקפיד למלא כל התחייבות כמו גם הניסיון הרב שצברו הוא ואנשי החברה אותה ייסד, מתאפיינים כל הפרויקטים של STR בעמידה בלוחות הזמנים – סיבה טובה נוספת לכך ששירותיו של טנוס הם כה מבוקשים ולכך שהחברה שלו בונה עבור כמה מהגופים הבולטים במשק הישראלי ובהם “גב ים”, קבוצת קניוני ביג, “שיכון ובינוי”, “צ’מפיון מוטורס” ועוד.

עוד כדאי לציין כי טנוס ו-STR בונים לא רק בישראל אלא גם באירופה, ובפרט בפולין שם שותפה STR נדלן עם שיכון ובינוי בחברה הנקראת ASBUD ואשר נחשבת לאחת המובילות בענף הבנייה בוורשה. לכשחנויות אלקטרוניות יציעו גם בניינים, בהחלט ייתכן שיהיה לנו קל יותר לרכוש נדלן גם בחו"ל, בין אם למגורים ובין אם להשקעה.