צור קשר עוד היום

ותהנה מחנות וירטואלית בסטנדרטים הגבוהים ביותר

שם
טלפון

בלוג

בלוג

מבחר כתבות מרתקות בנושאים קרובים אליך

חושבים על בניית אתר חנות? הדגשים החשובים של בניית אתר מכירות

אם רציתם לקבל מידע על בנייה של אתר חנות, אתם במקום הנכון! עמוד זה מספק את כל המידע הדרוש בתחום של בניית אתר חנות.

מסחר אלקטרוני הידוע בכינוי e-commerce תופס נפח גדול מאוד מהמסחר העולמי. בניגוד לימים עברו, בהם היינו חייבים לגשת לחנות או לסוחר על מנת לרכוש סחורה מסוימת, היום סחורות מכל העולם זמינות לנו בלחיצת כפתור. בניית אתר חנות היא מלאכה הולכת ומתפתחת, שצוברת שכלולים ורעיונות חדשים רבים. בעמוד זה נדבר על המאפיינים של חנות אלקטרונית, על הדרך בה מתבצעת הקמת חנות באינטרנט, ועל השלבים המתקדמים יותר בהם יש לנקוט לאחר שבניית החנות האלקטרונית מסתיימת.

מהי חנות אלקטרונית?

כולנו מכירים חנויות און ליין המציעות ללקוחותיהן מוצרים וסחורות מכל העולם ברכישה אלקטרונית פשוטה. חנות אלקטרונית היא למעשה אתר אינטרנט בו אפשרויות שונות המדמות חנות אמיתית. בחנות רגילה יש לנו מוצרים, תצוגה, אנשי מכירות שמסבירים על המוצר ומערכת תשלומים המאפשרת ללקוחות המגיעים לחנות לרכוש את המוצר עצמו. הדבר דומה מאוד גם בחנות אינטרנטית, בה תמצאו קטגוריות מוצרים, דפי מוצר ותיאורים על כל מוצר, מערכת לסליקה אלקטרונית, ואפילו במקרים מסוימים נציגי מכירות און ליין שמסוגלים לספק הסברים על המוצרים הנבחרים בהם הלקוח מתעניין. בניית חנות אלקטרונית צריכה להתחשב באלמנטי מכירה רגילים אותם נוכל למצוא גם בחנות רגילה, לאפשר תצוגה נוחה ומושכת את העין ואת העניין של הלקוח הפוטנציאלי, וכמובן אפשרויות תשלום נוחות ופשוטות שלא יותירו כל חשש אצל לקוחות שעתידים לרכוש מוצרים מסוימים מהחנות עצמה.

כיצד מתבצעת בניית אתר חנות?

כמו כל תהליך בנייה של אתר אינטרנט כזה או אחר, בניית אתר חנות מתחילה בתכנון של אתר האינטרנט עצמו. חנות אלקטרונית היא למעשה אתר אינטרנט המותאם לרכישה ושיטוט וירטואלי בין מוצרים, ולכן צריכה להכיל את המאפיינים הנכונים. בחלק מן המקרים, אתר החנות נבנה באמצעות מודלים מוכנים מראש כמו מג’נטה או דומיו, ובמקרים אחרים מדובר יהיה בבנייה מאפס של מערכת הניהול של החנות ושל החנות עצמה. חשוב לציין שכל בניית אתר חנות צריכה לאפשר למשתמשים להזין בעצמם מוצרים חדשים, לעדכן מלאים, ולטפל באפשרויות תשלומים באתר עצמו. פתיחת חנות באינטרנט עם מערכת ניהול לא נוחה עלולה לסרבל את הבעלים של החנות, וכתוצאה מכך לגרור ירידה בכמות המכירות באתר עצמו.

ומה קורה לאחר שסיימנו לבנות את החנות?

בניית אתרי מסחר אלקטרוני, או בניית אתר חנות היא מלאכה מורכבת וארוכה, אך ברגע שסיימנו עם המלאכה, זה לא אומר שעבודתנו תמה. בדיוק כמו כל חנות פיזית, לא משנה כמה מושקעת היא תהיה, אם הלקוחות לא יגיעו לבקר בה, ייתכן מאוד והיא תישאר שוממת ללא אנשים. לאחר שסיימנו את התהליך של בניית אתר חנות עלינו לשווק אותה, ולבצע את מאמצעי הקידום והשיווק הנדרשים במטרה להביא לקוחות אל אתר האינטרנט שבנינו במטרה למכור בו את מרכולתינו. אחד האמצעים הנפוצים ביותר לשיווק אינטרנטי הוא קידום אתרי אינטרנט במנועי החיפוש, ובעיקר בגוגל שנחשבת לענקית החיפוש הגדולה ביותר בעולם. אמצעי שיווק נוספים הינם חשובים ויכולים להגביר את התנועה הנכנסת לאתר, וכתוצאה מכך את כמות המכירות. על מנת להגביר את התנועה הנכנסת לאתר האינטרנט שבנינו נוכל להשתמש באמצעים כמו קידום אתרים בפייסבוק, פרסום ממומן באמצעות מערכת אדוורדס או באמצעות מודעות פייסבוק, ושימוש בטכניקות קידום ושיווק אינטרנטיות אחרות המוכרות בעולם השיווק האינטרנטי. כמובן שבנוסף למאמצי השיווק הנדרשים, נדרשת עבודת עדכון שוטפת של האתר עצמו על מוצריו.

 

תוכן, תוכןועוד תוכן

בניית אתר מכירות היא כאמור רק השלב הראשון בדרך להפיכת החנות המקוונת לסיפור הצלחה.

רכיב נוסף שהופך ליותר ויותר מרכזי בכל שיווק דיגיטלי שהוא, ובפרט כשמדובר על חנויות וירטואליות, הוא תוכן שיווקי (או שיווק באמצעות תוכן – Content Marketing).

עבור אתרי מכירות מומלץ ליצור שני סוגי תכנים: עבור מוצרים ספציפיים ותכנים כלליים אשר רלוונטיים לתחום פעילותו של העסק.

תכנים מהסוג הראשון הם למשל סקירות מוצרים, הנחיות שימוש מפורטות ועוד כדאי לשקול את האופציה של תוכן גולשים – כלומר לאפשר ללקוחות לספק חוות דעת אודות כל מוצר ומוצר ואפילו לפתח דיונים אודות השימוש בו.

תכנים מהסוג השני חשובים אפילו יותר במסגרת בניית אתר מכירות כמו גם תחזוקתו השוטפת והבטחת משיכת מקסימום גולשים אליו.

הסיבה היא שלתכנים אלה פוטנציאל למשוך גולשים חדשים לאתר ובכך להרחיב את מאגר הלקוחות, ואם הם ממש טובים אפילו להפוך לוויראליים וליצור פרסום חיובי במיוחד במינימום עלות. בנוסף תכנים איכותיים משפרים את הדירוג של אתר המכירות בגוגל, ובכך בעצם מספקים תועלת כפולה.

חשוב כמובן להקפיד שהתכנים יהיו רלוונטיים למוצרים הנמכרים באתר, אבל בהחלט אפשר להרחיב את המנעד. אם למשל מדובר על חנות בגדים אפשר לספר לגולשים מהם הטרנדים הבולטים של העונה הקרובה, לספק טיפים לג’וגינג אפקטיבי ובריא (אם באתר נמכרים נעלי ריצה) וגם המלצות לתזונה נכונה הן אופציה מתאימה לאתר שעוסק באופנה.