צור קשר עוד היום

ותהנה מחנות וירטואלית בסטנדרטים הגבוהים ביותר

שם
טלפון

בלוג

בלוג

מבחר כתבות מרתקות בנושאים קרובים אליך

למכור דרך אמזון או חנות אינטרנטית עצמאית - מה עדיף?

בכל שעה נמכרים דרך אמזון עשרות אלפי פריטים, כך שאין פלא שלא מעט ישראלים חולמים על הצלחה כלכלית בזכות האתר שהחל את דרכו כחנות ספרים מקוונת והפך לאחת מ-5 החברות הגדולות ביותר בעולם עם שווי שוק של למעלה מ-400 מיליארד דולר. מצד שני, לצד היתרונות של ניהול חנות באמזון ישנם גם חסרונות משמעותיים, וכדאי להיות מודעים גם לאלה וגם לאלה, ולהכיר גם את האופציה של חנות אינטרנטית עצמאית שבה כל השליטה במלואה היא שלכם.

רוצים חנות אינטרנטית עצמאית שבה כל השליטה במלואה היא שלכם? כל הפרטים כאן.

עדין חולמים על אמזון?

ישראלים רבים כאמור חולמים להפוך לסוחרים בינלאומיים מצליחים באימפריה שהקים ג’ף בזוס (אחד מ-3 האנשים העשירים ביותר בעולם נכון לאפריל 2017 וגם אחד היותר שנויים במחלוקת, בעיקר עקב מדיניות העסקה בעייתית). התקשורת מפרסמת מעת לעת סיפורי הצלחה, שבאופן טבעי מפתים אחרים לנסות את מזלם, אבל שוב, חשוב להדגיש שלצד הסיכוי יש גם סיכון.

בכל מקרה, אמזון מאפשרת לכל מי שרוצה למכור דרכה מוצרים לעשות זאת ב-3 דרכים עיקריות:

* חשבון רגיל – אתם מעלים את המוצרים שברצונכם למכור אל המערכת של אמזון ואחראים גם על השילוח שלהם אל הקונים. בדרך זו אמזון גובה עמלה רק על הפלטפורמה שהיא מספקת לכם.

* חשבון מקצועי (PRO) – בעלי חשבון זה פטורים מהאחריות על שילוח המוצרים, שעוברת אל אמזון עצמה (שכמובן גובה על כך עמלה נוספת).

* תוכניות שותפים – במסלול זה אתם משווקים מוצרים שלא אתם פיתחתם, יצרתם או קניתם כדי למכור, אלא מוצרים שכבר קיימים באמזון (כל מוצר שתרצו). השיווק מבוסס על קישורים ספציפיים שאתם מפיצים ברשתות חברתיות, אתרי נישה או בכל מקום אחר באינטרנט, והרווח שלכם הוא כ-5% ממחיר המוצרים שיירכשו ע"י הגולשים שמגיעים לאמזון דרך הלינקים שלכם.

היתרון הבולט של מכירה דרך אמזון היא הפלטפורמה החזקה, שכן מדובר באתר שמושך אליו כמות עצומה של גולשים. החסרונות הם הקושי להתבלט באתר, שמכיל גם כמות עצומה של סוחרים, המדיניות הנוקשה של החברה (שעלולה להוביל לסגירת החשבון שלכם אם לא פעלתם בדיוק לפי הכללים של אמזון) והעמלות הגבוהות שמפחיתות את הרווחיות.

עסק שהוא שלכם ורק שלכם – חנות אינטרנטית עצמאית

אופציה נוספת שפתוחה בפני כל מי שרוצה למכור מוצרים דרך האינטרנט היא חנות וירטואלית ששייכת לכם ורק לכם – חנות עצמאית (שנקראת גם stand alone).

אם בעבר בניית חנות אינטרנטית הייתה פרויקט יקר מאוד, היום אפשר ליהנות מחנויות איכותיות במחירים נמוכים ומשתלמים מאוד, וכך לזכות בחופש פעולה מוחלט, ללא תלות באמזון, כשהשליטה המלאה בעסק גם מצמצמת את רמת הסיכון.

מה שכן, בניית החנות צריכה להישען על תכנון מדויק, עיצוב מושך ושובה לב ויצירת חוויית משתמש מוצלחת, שכן יחד עם חופש הפעולה המקסימלי מגיעה גם אחריות רבה.

מעוניין בבניית חנות אינטרנטית עצמאית? כל הפרטים כאן

ההבדלים העיקריים בין חנות עצמאית לחנות באמזון

כשאתם בעליה של חנות עצמאית הניהול הוא שלכם ורק שלכם – כך שיש לכם שליטה מלאה ברשימת המוצרים שאתם מוכרים בה, בתמחור של כל אחד מהם, בקצב ההתרחבות של החנות ולמעשה בכל פרט ופרט.

הבדל מהותי נוסף הוא שהחנות שייכת לכם, ואף אחד לא יכול לסגור לכם אותה (כפי שכאמור עלול לקרות כשאתם סוחרים דרך אמזון).

חנות וירטואלית עצמאית פוטרת אתכם מחובת תשלום העמלות לפלטפורמה המארחת (אמזון, או eBay למי שבחר למכור דרך אתר זה) – הרווחים כולם שלכם.

בנוסף, ניהול מושכל של חנות עצמאית מאפשר לכם לשמר את הלקוחות הקיימים ולהפוך אותם ללקוחות חוזרים ובכך להגדיל את המכירות.

עוד הבדל הוא השיווק: כשאתם מוכרים מוצרים דרך חנות שלכם, נדרשת השקעה בשיווק אפקטיבי כדי למשוך לאתר כמה שיותר גולשים ובפרט כאלה שמהווים לקוחות פוטנציאליים – זהו סוג שונה של שיווק מזה שנדרש באמזון, שם המטרה היא לזכות בדירוג גבוה כדי לקבל חשיפה משמעותית באמת.

איך למצות את הפוטנציאל ולהגיע למקסימום מכירות?

אם בחרתם באופציה של אמזון, כל מה שנותר לנו זה לאחל לכם בהצלחה ולהמליץ על התנהלות זהירה. אם אתם מעדיפים חנות וירטואלית עצמאית משלכם, אנחנו כאן כדי לעזור לכם ולהבטיח שתקבלו את החנות המתאימה ביותר לצרכים שלכם ושתעניק ללקוחות שלכם חוויית קנייה משובחת במיוחד.

מעוניין בבניית חנות אינטרנטית עצמאית? כל הפרטים כאן

צור קשר איתנו כאן